Садови - Кина Шандонг Huaxin Електрични печки

греба

Краток опис:

Ние нудиме диви спектар на садови капацитет многу од 0.3ton да 90ton, ние исто така, производство мешалки врз основа на барањата на клиентот. 1.Product Опис на играта Сите леење мешалки можат да бидат опремени со мотор опрема собранието за погон ротација. брзина на ротација може да се прилагоди барањата на клиентите. Примена на Лиење леење Мешалки жешки метални садови за работа леење леење, по преземањето на железо течност во предниот дел на печката, го испрати до местото на моделот кастинг да се прелива со ДПИ ...


детали за производот

Тагови производ

Ние нудиме диви спектар на садови капацитет многу од 0.3ton да 90ton, ние исто така, производство мешалки врз основа на барањата на клиентот.

1. Опис на производот

Сите леење мешалки можат да бидат опремени со мотор опрема собранието за погон ротација. брзина на ротација може да се прилагоди барањата на клиентите.

Примена на Лиење леење Мешалки  
жешки метални садови за работа леење леење, по преземањето на железо течност во предниот дел на печката, го испрати до местото на моделот кастинг да се прелива со возење автомобил.

Мешалки за челик растение, леење на отворено огниште печка, печка или конвертор стопена челик, леење работа пред друштвото.

стопено железо мешалки се поделени во турбина двонасочна пренос ротациони и исправен брзина пренос само-заклучувачки тип два вида (1:72, 1 сооднос: 75) .На главни карактеристики се: ротирачки дизајн центар е разумен, двонасочна реверзибилна добро, основни до reset.Turbine двонасочна пренос тип ротациони усвои двонасочна турбина заменик пренос, мазна пренос, лесен за ракување, двонасочна добра consistency.Straight од вратило заклучување опрема за пренос усвојува високо тип, двојно нивоа на контрола на триење, само-заклучувачки перформанси е силна, лесен слободно, може да се фрли од надворешна сила малку, се врати брзо, не поклон до земјата, употребата на безбеден и сигурен.

2. Функција на кастинг железо садови

1) .Reasonable изберете ротација во центарот, лесен за ракување, основната може да се продлабочи кога истураше е завршена.
2) .Adopt двојно црв тркало пар побарувачката transmission.Although производство е висока, но флексибилни пренос, двонасочна реверзибилна.
3) .Enclosure е направен од челик подебели, на дното на структурата на торба со усвојување на комбинација на светлинка, долниот раб, заварување трокреветни осигурување, кој се прошири на услугата живот, и да се обезбеди безбедноста на операторот.

3. Технички параметри

Капацитет (t)

DIA (mm)

HGT (mm)

Димензии (мм)

0.3

520

540

1100 * 705 * 1420

0.5

604

590

1160 * 780 * 1445

0.75

670

640

1220 * 860 * 1470

1

730

740

1340 * 990 * 1670

1.5

820

863

1425 * 1060 * 1725

2

908

903

1510 * 1175 * 1910

2.5

995

980

1590 * 1270 * 2015

3

1042

1025

1770 * 1340 * 2205

4

1140

1120

1855 * 1440 * 2350

5

1250

1230

2020 * 1548 * 2400

6

1310

1300

2150 * 1610 * 2900

7

1390

1410

2220 * 1690 * 2950

8

1446

1425

2250 * 1816 * 3055

10

1544

1592

2520 * 1915 * 3225

12

1670

1680

2645 * 2050 * 3265

15

1770

1841

3040 * 2160 * 3615

20

1960

2100

3220 * 2360 * 4005

25

2120

2160

3745 * 2860 * 4340

30

2274

2335

3895 * 3020 * 4565

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !