Главната контрола одбор - Кина Шандонг Huaxin Електрични печки

Главната контрола одбор

Краток опис:

Функција ● MPU - 2FK постојана моќност тиристорски медиум фреквенција контрола одбор напојување е главно составен од напојување, контролор, фаза контрола смена, фаза секвенца адаптивни коло, за заштита на колото, почнете пресметка коло, инверторот фреквенција следење, инверторот пулсот формирање, пулсот засилувач и пулсот трансформатор. ● Нејзините основни компоненти со високи перформанси, висока густина, големи специјални MPU интегрирано коло, на коло во прилог на регулаторот, другите се сите реализирани копаат ...


детали за производот

Тагови производ

функција

● MPU - 2FK постојана моќност тиристорски медиум фреквенција контрола на напојување одбор е составен главно од напојување, контролор, контрола фаза смена, фаза прилагодливи низа коло, за заштита на колото, почнете пресметка коло, инверторот фреквенција следење, инверторот пулсот формирање, пулсот засилувач и пулсот трансформатор.

 ● Нејзините основни компоненти со високи перформанси, висока густина, големи специјални MPU интегрирано коло, на коло во прилог на регулаторот, другите се сите реализирани digitizing.The дел од исправувач активирањето нема потреба од прилагодување, со голема сигурност, висока пулс симетрија, силна анти-притискане способност, брз одговор карактеристики, и др. И со фаза прилагодливи низа коло, тоа не е никаква потреба синхрони трансформатор, така ги отстранува дебагирање фаза модулација низа на синхрони работа во сцена, само се поврзете портата линија КП тиристорски на соодветните терминал и бидете сигурни дека исправувач дел може да се стави во функција .


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !