Пневматски печки градење машина - Кина Шандонг Huaxin Електрични печки

Машина пневматски Furnace зграда

Краток опис:

1. Принцип на работа: Принцип на работа на пневматски зграда печка и машина за електрична печка зграда машина е различен, во споредба со електрична печка зграда машина, автоматизмот е посилна, вие само треба да кран виси автоматски врзеш јазолот. Јазол е вибрации за да се заврши со пумпа, пневматски зграда печка машини генерално, исто така може да одговара на печка дното вибратор, а со тоа директно да се спаси човечкиот. Пневматски зграда печка машини генерално јазол за повеќе од 3 тони ...


детали за производот

Тагови производ

1.  Принцип на работа:

Принцип на работа на пневматски зграда печка и машина за електрична печка зграда машина е различен, во споредба со електрична печка зграда машина, автоматизмот е посилна, вие само треба да кран виси автоматски вратоврска јазол.

Јазол е вибрации за да се заврши со пумпа, пневматски зграда печка машини генерално, исто така може да одговара на печка дното вибратор, а со тоа директно да се спаси човечкиот.

Пневматски зграда печка машини генерално јазол за повеќе од 3 тони на големи средни фреквенции електрични печки.

2. пневматски вибратор огништето зграда печка машини :

Погодно за 3-30 тони индукциона печка огништето на Дао

Вибрации, вибрации фреквенција е прилагодлив

Дао и тесна-грануларен, градење на печката се со добар квалитет

3. Две пневматски чекан зграда печка машини :

Погодно за 1-5 тони систем индукциона печка на ѕидот печка

Автоматска ротација, континуирано чекан, да заштедат време и напор

Подобрување на работата на животната средина на зградата печка

4.  Главните технички параметри:

KLQ-DE Пневматски печки Builder

модел KLQ-DE
Број на чекан глава Две чекан глава
челик Садови можат да разменуваат
сила вибрации 1800N
вибрации 56Hz
Потрошувачката на гас (Single глава) 13 L / S
притисок 0.6MPa
Погоден за 2-7T MF Печка

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !