Thermodetector - Кина Шандонг Huaxin Електрични печки

Thermodetector

Краток опис:

Thermodetector Рачни Пренослив тип температура уред Thermodetector (W330) е поврзан со термопар користи за следење на температурата на растопен метал за smeling и casting.Temperature мерење на висока прецизност, измерената температура е стабилен и сигурен. 1. Висока точност на собирање на податоци со 1 ° C 2.Wide мерен опсег (0 ° C-2000 ° C) 3.Convenient примена и брзо мерење за да се постигне Max.tmperature во 3 секунди. 4. Висока светлина LED дисплеј 5.Strong анти-притискане Аби ...


детали за производот

Тагови производ

Thermodetector

Рачни Пренослив тип температура уред Thermodetector (W330) е поврзан со термопар користи за следење на температурата на растопен метал за smeling и casting.Temperature мерење на висока прецизност, измерената температура е стабилен и сигурен.

1. Висока точност на собирање на податоци со 1 ° C
2.Wide мерен опсег (0 ° C-2000 ° C)
3.Convenient примена и брзо мерење за да се постигне Max.tmperature во 3 секунди.
4. Висока светлина LED дисплеј
5.Strong анти-притискане способност.
6.Suggestive функција на скршени коло и poweroff.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !