Трансформатор - Кина Шандонг Huaxin Електрични печки

трансформатор

Краток опис:

Трансформатор 1.Дистрибуција трансформатор: Масло нурнати дистрибуција трансформатори и електрични трансформатор 2.Characteristics: Изведбата на трифазен нафта нурнати трансформатор во согласност со стандардот на МК 1994-1996 "Моќта трансформатор" и GB / T6451-2008 "Технички Параметар и барањата на Трифазен потопени во масло моќ трансформатор ". На производи се користат во пренос и дистрибуција на индустриски и земјоделски моќ мрежи моќ. јадрото на железо е изработен од квалитетни ладно -...


детали за производот

Тагови производ

трансформатор

1.г istribution Тransformer :

Потопени во масло дистрибуција трансформатор и електричен трансформатор

2.Characteristics:

Настапот на трифазен нафта нурнати трансформатор во согласност со стандардот на МК 1994-1996 "Моќта трансформатор" и GB / T6451-2008 "Технички Параметар и барањата на трифазен нафта ангажиран моќ трансформатор".

На производи се користат во пренос и дистрибуција на индустриски и земјоделски моќ мрежи моќ.

јадрото на железо е изработен од квалитетни ладно -rolled силикон челични лимови, и серпентина се направени од квалитетни кислород бесплатни бакар, во кој добар изглед и безбедно работење.

Железо јадро е направен од ладно валани силикон челик лист со висока спроводливост на магнетизам и усвојува влечење-штица структура, така што нејзините магнетни пат е краток, загуби и нивото на бучава е ниска;

Компресира жица се донесува за ликвидација така загуби се ниски и има добра способност да издржат краток спој;  

Неговиот активен дел донесува посебен притискање метод кој може да се обезбеди сигурен аксијален притисок;

резервоарот за масло е тип на ѕвонче со структурата на целосна тип виткање плоча, има одличен надворешен и лесен за одржување

Јачина: Сите производи во-услуги немаат штета или масло протекување се случи;

Резервоар за нафта со различни видови на структура и добар изглед.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !