Alumini Shell shkrirjes furre - China Shandong Huaxin Electric Furnace

Alumini Shell Melting furre

Përshkrim i shkurtër:

Prodhimi Emri: Alumini Shell Melting furre (tilting mekanike) Prodhimi Description: 1) Medium Frequency Induksioni shkrirjes furra për shkrirjen 2) sistem të plotë të kontrollit dixhital me saktësi të lartë 3) çeliku shkrirjes, hekur, çelik inox, bakrit, aluminit 4) 0,05-3 ton kapacitet 5) prodhimit të energjisë Constant, shkrirja e shpejtë, të mirë të energjisë elektrike kursimit të efikasitetit. 6) strukturë furre ngrohje predhë alumini induksion, mekanizëm tilting. Perdorimi: Medium Frequency Induksioni furre Kryesisht përdoret në shkrirjes stee ...


Detail Product

Produkt Tags

Prodhimi Emri:  Alumini Shell shkrirjes furre (tilting mekanike)

Prodhimi Përshkrimi:

1) furre shkrirja Medium Frequency Induksioni për shkrirjen

2) Sistemi i plotë i kontrollit dixhital me saktësi të lartë

3) çeliku shkrirjes, hekur, çelik, bakër, alumin

4) Kapaciteti 0.05-3 ton

5) prodhimit të energjisë Constant, shkrirja e shpejtë, të mirë efikasitetit kursimit të energjisë elektrike.

6) furre ngrohje predhë alumini induksion  structure, mechanism tilting.

Përdorimi : Medium Frequency Induksioni furre Kryesisht përdoret në shkrirjen çeliku, hekuri, bakri, alumini dhe aliazh, është me efikasitet të lartë shkrirjes, energjisë elektrike e mirë e kursimit efekt, e mirë uniformitetin komponent metalike, humbje më pak djegie, rritja e shpejtë e temperaturës, kontrollin e lehtë e temperaturës, është të përshtatshme për të gjitha llojet e shkrirjes metalike

Model Furnace

Vlerësuar Kapaciteti

Fuqi e vlerësuar

MF Frekuenca

Voltage Input pushtet

MF Output Voltage

impuls

Melting Koha

konsumit të energjisë elektrike

Transformer kapacitetet e kërkuara

Ujit ftohës Konsumi 

 

T

KW

KHZ

V

V

 

Minuta / batch

KWH / T

KVA

T / H

GW-0.05T-100kw / 1S

0,05

100

1

380

750

6

30

750

120

8

GW-0.1T-100kw / 1S

0,1

100

1

380

750

6

45

750

120

8

GW-0.15T-160KW / 1S

0.15

160

1

380

750

6

50

720

250

10

GW-0.25T-250 KW / 1S

0.25

250

1

380

750

6

60

720

315

13

GW-0.35T-300KW / 1S

0.35

300

1

380

750

6

60

700

400

15

GW-0.5T-400kW / 1S

0.5

400

1

380

1500

6

60

680

500

22

GW-0.75T-500KW / 1S

0.75

500

1

380

1500

6

60

660

600

24

GW-1t-700kw / 1S

1

700

1

380/660

1500

6

60

650

900

30

GW-1.5T-900KW / 1S

1.5

900

1

380/660

1500

6/12

60

620

1000

45

GW-2T-1200kw / 0.5S

2

1200

0.5

380/660

1500

6/12

60

600

1500

55

GW-3T-1800KW / 0.5S

3

1800

0.5

380/660

1500

6/12

60

580

2000

70

Kapaciteti I. elektrike është 7.8 i Desity së çelikut, si një standard (dendësia e aluminit është 2.7, pra, të njëjtën peshë e aluminit duhet 3 herë kapaciteteve trupin furre).
II. Ora shkrirja dhe konsumin e energjisë janë të lidhura me fuqinë e pajisjeve, formë materiale të papërpunuara dhe peshë, niveli aftësi të operatorëve etj
III.The sipër datas janë të model.We standarde gjithashtu ofrojmë të përshtatur produktet jo-standard me fuqi të ndryshme dhe shpejtësinë e shkrirjes

Karaktere dhe Avantazhet:

1) prodhimit të energjisë Constant, shkrirja e shpejtë, të mirë efikasitetit kursimit të energjisë elektrike.

2) style Zero-tension spastrim-frekuencave start, përshtatet me kërkesat e shpesh fillojnë.

3) funksionet gjithëpërfshirëse të mbrojtjes, të tilla si mbrojtja overcurrency, mbrojtjen overvoltage, mbrojtjen e tanishme-kufizuar, tension-kufizuar, mbrojtjen e ujit pushim, dhe mbrojtjen e parazgjedhur, pajisjet shkon besueshme nën premisën e garancisë shpejtësi shkrirjes.

4) Easy për të vepruar, të përshtatshme për të gjithë procesin e hedh.

ZYD

 

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • produkteve të përafërta

      WhatsApp Online Chat !