Induksioni spirale - China Shandong Huaxin Electric Furnace

spirale induksion

Përshkrim i shkurtër:

Parimet e projektimit induksion spirale spirale: ● Coil është zemra e furre induksion, spirale induksion gjeneruar fortë magnetike ngritur nën fuqinë e energjisë elektrike, kjo fushë magnetike e bën metalike gjeneruar vorbull aktuale dhe ngrohjes brenda furre vatër. Spirale është pika kyçe e energjisë elektrike të transformuar për të ngrohur, kështu që dizajni spirale është shumë e rëndësishme. spirale ynë projektuar sipas furre induksion gjendje shërbimeve praktike, në bazë të parimit të fushës elektromagnetike, konfirmuar nga softwar dedikuar kompjuter ...


Detail Product

Produkt Tags

Induksioni Coil

Parimet e projektimit spirale:

● spirale është zemra e furre induksion, spirale induksion gjeneruar fortë magnetike ngritur nën fuqinë e energjisë elektrike, kjo fushë magnetike e bën metalike gjeneruar vorbull aktuale dhe ngrohjes brenda furre vatër. Spirale është pika kyçe e energjisë elektrike të transformuar për të ngrohur, kështu që dizajni spirale është shumë e rëndësishme. spirale ynë projektuar sipas furre induksion gjendje shërbimeve praktike, në bazë të parimit të fushës elektromagnetike, konfirmuar nga software të dedikuar kompjuterik. Toleranca e spirales induksion praktike veprojnë pushteti dhe fuqia dizajni nuk është më e madhe se 5%, izolimin e spirales, veçanërisht kthehet-në-ana izolimin, përdorin metoda të avancuar procesin izolimin për të garantuar, clamps dedikuar teknologjisë redukton dridhje axial e spirales.

● mur i brendshëm Coil është mbulua me materiale të importuara temperaturë të lartë rezistente izoluese, dhe instaluar furre sistemin e alarmit rrjedhje, mund të mbrojë nga Bosh thyer. Optional Struktura nxjerrje furre rreshtim, të pastër dëmtuar furre rreshtim të shpejtë, për të lehtë dhe të shpejtë të ndërtimit furre.                                          


  • Previous:
  • Next:

  • produkteve të përafërta

      WhatsApp Online Chat !