Induksioni Ngrohja furre - China Shandong Huaxin Electric Furnace

Induksioni Ngrohja furre

Përshkrim i shkurtër:

1. Prodhimi Emri: Induksioni 2. Prodhimi Description: 1) Medium Frequency Induksioni Heating furre 2) Easy Operimi dhe mirëmbajtja 3) uniformitetit të mirë të ngrohjes, diferenca e vogël e temperaturës në sipërfaqen bazë, kontrolli lartë saktësinë 4) Ruajtja e Energjisë, me kosto më të ulët se furra e qymyrit 3. Perdorimi: ngrohjes para ecur: përdoret në veshje, unazë e shpejtësisë, bosht bosht biellë, duke mbajtur, bashkuese dhe manipulimin ngrohje para ecur. Ngrohja në internet: spërkatje korrozioni parandalimi i gypave, bar blu blan brishtësinë ...


Detail Product

Produkt Tags

1. Prodhimi Emri: Induksioni

2. Prodhimi Përshkrimi:

1) Medium Frequency Induksioni Ngrohja furre

2) operacion i lehtë dhe mirëmbajtjen e

3) uniformitetit të mirë të ngrohjes, diferenca e vogël e temperaturës në sipërfaqen bazë, Kontrolli i Lartë i saktësisë

4) Ruajtja e Energjisë, me kosto më të ulët se furra e qymyrit

3. Perdorimi:

Ngrohje para ecur: përdoret në veshje, unaza e shpejtësisë, bosht bosht biellë, duke mbajtur, bashkuese dhe manipulimin ngrohje para ecur.

Ngrohja në internet: spërkatje korrozioni parandalimi i gypave, bar brishtësinë blu boshatisjes, dhe tela çeliku / tuba kalitje online.

Ngrohje lokale: bulonave U-formë lakimi, rul montimi termike, tub çeliku Bending proces ngrohje.

4. Figurë dhe Avantazhet:

1) Prodhimi proces është lehtë për të vepruar, të ngarkuar në dhe shkarkimit fleksibile, shkallë të lartë të automatizimit, të realizuar prodhuar në linjë.

2) shpejtësia e shpejtë të ngrohjes copë punë, më pak oksidizim ose decarburization, efikasitet të lartë, dhe me cilësi të fallsifikimit copë.

3) saktësinë kontrolli i Lartë i gjatësisë copë punë, shpejtësia, dhe temperatura.

4) të ngrohjes uniformitetin e mirë e copë të punës, ndryshim të vogël të temperaturës në sipërfaqe bazë, saktësi të lartë të kontrollit.

5) Dizajni Integrimi i induktor dhe furre trupit, të shpejtë-ndryshim lidhës për Tregtisë të ndryshme, të lehtë për të ndryshuar dhe zëvendësuar.

6) Omni konservimit të energjisë dizajn optimal, konsumit të ulët të energjisë, efikasitet të lartë, kosto më e ulët se furre qymyr.

7) Fit standardin e mjedisit kërkesë të mbrojtjes, pak ndotje, dhe për të zvogëluar intensitetin e punës së punëtorëve.

5. Paketa:  raste kompensatë dhe nude

6. GTR Intermediate Frekuenca  induksion Heating furre  Specifikimet Teknologji:

model

fuqia Input

prodhimit të energjisë

Gji teli e tensionit (V)

3 fazat ose 6 fazat

50Hz

Gji teli Currency (A)

DC e tensionit (V)

DC Valuta (A)

Frekuenca (kHz)

Tension ± 10% (V)

Fuqia (kW)

GTR-60

380

100

500

120

1-8

750

60

GTR-100

380

160

500

200

1-8

750

100

GTR-120

380

200

500

240

1-8

750

120

GTR-160

380

260

500

320

1-8

750

160

GTR-200

380

330

500

400

1-8

750

200

GTR-250

380

410

500

500

1-8

750

250

GTR-300

380

490

500

600

1-8

750

300

GTR-400

380

650

500

800

1-8

750

400

GTR-500

380

820

500

1000

0,4-8

750

500

GTR-750

380

1200

500

1500

0,2-6

750

750

GTR-750

660

680

890

850

0,2-6

1300

750

GTR-1000

380

1650

500

2000

0,2-6

750

1000

GTR-1000

660

920

890

1150

0,2-6

1300

1000

GTR-1500

380

2500

500

3000

0,2-1

750

1500

GTR-1500

660

1400

890

1700

0,2-1

1300

1500

GTR-2000

580

2100

780

2600

0,2-1

1170

2000

GTR-2000

660

1850

880

2300

0,2-1

1300

2000

GTR-2000

1250

1000

1650

1200

0,2-1

1300

2000

GTR-2500

580

2600

780

3200

0,2-0,5

1170

2500

GTR-2500

660

2300

880

2850

0,2-0,5

1300

2500

GTR-2500

1250

1300

1650

1500

0,2-0,5

1300

2500

GTR-3000

580

3100

780

3850

0,2-0,5

1170

3000

GTR-3000

1250

2800

1650

240

0,2-0,5

2400

3000

 


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !