Nxjerr para - China Shandong Huaxin Electric Furnace

nxjerr para

Përshkrim i shkurtër:

Ne jemi duke ofruar gamë të egra të kapacitetit të nxjerr para shumë nga 0.3ton për 90ton, ne gjithashtu prodhimin ladles në bazë të kërkesave të klientit. 1.Product Përshkrimi Të gjitha kupat shkritore mund të jetë i pajisur me një asamble gear motor për rotacion powered. Shpejtësi rotacionit mund të jenë përshtatur kërkesat e klientit. Aplikimi i Kallëp shkritore nxjerr para luhare Hot metalike për funksionimin shkritore hedh, pasi ndërmarrja lëngshme hekuri në frontin e furrës, dërgoni atë në vendin e modelit që hedh për të derdh nga DRI ...


Detail Product

Produkt Tags

Ne jemi duke ofruar gamë të egra të kapacitetit të nxjerr para shumë nga 0.3ton për 90ton, ne gjithashtu prodhimin ladles në bazë të kërkesave të klientit.

1. Product Description

Të gjitha kupat shkritore mund të jetë i pajisur me një asamble gear motor për rotacion powered. Shpejtësi rotacionit mund të jenë përshtatur kërkesat e klientit.

Aplikimi i Kallëp shkritore nxjerr para  
luhare Hot metalike për funksionimin shkritore hedh, pasi ndërmarrja lëngshme hekuri në frontin e furrës, dërgoni atë në vendin e modelit që hedh për të derdh nga ngiste makinën.

Nxjerr para për bimë steelmaking, shkritore në furrën e hapur vatër, furre ose converter çelikut të shkrirë, hedh operacion para ndërmarrjeje.

Kupave shkrirë hekuri janë të ndarë në turbinë dyanshëm rrotullues transmetimit dhe të drejtë gear transmetimit vetë-mbyllje tipit dy lloje (1:72, 1 Raporti: 75) .Të Karakteristikat kryesore janë: Qendra e projektimit rrotullues është e arsyeshme, me dy kalime kthyeshëm mirë, themelore për reset.Turbine dy rrugë lloj transmetimi rrotullues miraton dyanshëm turbinë zëvendës transmetimit, transmetimit të qetë, operacion i përshtatshëm, consistency.Straight dy mënyrë e mirë nga bosht të bllokoj gear transmetimit miraton llojin lartë, nivelet e dyfishtë të kontrollit të fërkimit, performanca vetë-mbyllje është i fortë, i lehtë lirisht, mund të hidhet me forcë e jashtme pak, kthim të shpejtë, mos e bëj temena, përdorimi i sigurt dhe të besueshëm.

2. Tipar i hedh luhare hekuri

1) .Reasonable zgjedhin qendrën e rrotullimit, operacion i përshtatshëm, themelore mund të përbërë kur derdhje është e përfunduar.
2) .Adopt double wheel krimbi Palë kërkesa prodhimit transmission.Although është e lartë, por transmetimi fleksibël, me dy kalime kthyeshëm.
3) .Enclosure është bërë e pllakave të çelikut të trashë, pjesën e poshtme të strukturës qese duke miratuar kombinimin e kon, rim e poshtme, saldim të sigurimit të trefishtë, e cila zgjatet jeta e shërbimit, dhe për të siguruar sigurinë e operatorit.

3. Parametrat teknike

Kapacitet (t)

DIA (mm)

HGT (mm)

Dimensionet e përgjithshme (mm)

0.3

520

540

1100 * 705 * 1420

0.5

604

590

1160 * 780 * 1445

0.75

670

640

1220 * 860 * 1470

1

730

740

1340 * 990 * 1670

1.5

820

863

1425 * 1060 * 1725

2

908

903

1510 * 1175 * 1910

2.5

995

980

1590 * 1270 * 2015

3

1042

1025

1770 * 1340 * 2205

4

1140

1120

1855 * 1440 * 2350

5

1250

1230

2020 * 1548 * 2400

6

1310

1300

2150 * 1610 * 2900

7

1390

1410

2220 * 1690 * 2950

8

1446

1425

2250 * 1816 * 3055

10

1544

1592

2520 * 1915 * 3225

12

1670

1680

2645 * 2050 * 3265

15

1770

1841

3040 * 2160 * 3615

20

1960

2100

3220 * 2360 * 4005

25

2120

2160

3745 * 2860 * 4340

30

2274

2335

3895 * 3020 * 4565

 


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !