Ramming Material - China Shandong Huaxin Electric Furnace

ramming Material

Përshkrim i shkurtër:

Feature ● Ramming Materiali është i bazuar në kuarc pastërti të lartë, silicë ndërfutur si material kryesor të papërpunuara në aditivëve të përbërë për agjent sintering; material neutral ramming bazohet në oksid alumini, materiale të lartë të aluminit si material kryesor parë për aditivët përbërë për agjent sintering; ● Acid, neutral, knotting alkaline është përdorur gjerësisht në furrën coreless induksion, furre induksion kryesore të cilat mund të përdoren si frekuencë të ndërmjetme material furre ramming për shkrirjen hekur gri hedhur, ...


Detail Product

Produkt Tags

tipar

● Ramming Materiali është i bazuar në kuarc pastërti të lartë, silicë ndërfutur si material kryesor të papërpunuara në aditivëve të përbërë për agjent sintering; material neutral ramming bazohet në oksid alumini, materiale të lartë të aluminit si material kryesor parë për aditivët përbërë për agjent sintering;

● Acid, neutral, knotting alkaline është përdorur gjerësisht në furrën coreless induksion, core furre induksion të cilat mund të përdoren si frekuencë të ndërmjetme material furre ramming për shkrirjen hekuri gri të hedhura, hekur i urtë, hekur calcinable hedhura, kompakt hekur grafit hedhur dhe hedhur aliazh hekuri, çelikut të shkrirë të karbonit, aliazh çeliku, çeliku të lartë mangan, mjet çeliku, ngrohje-rezistente çelik, çelik inox, alumin i shkrirë dhe lidhjeve të saj, bakër i shkrirë, tunxh, bakër bardhë dhe bronzi dhe lidhjeve të tjera të bakrit.


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !